RSS
niedziela, 13 kwietnia 2008
Są potrzebne osoby do pomocy w trakcie VII Opolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej, a dokładnie w dyżurowaniu w cateringu. Jeśli ktoś chce pomóc, to napiszcie na maila: magdaczech@o2.pl, lub przyjdźcie na spotkanie organizacyjne w poniedziałek (14.04.2008) o 11.40.
19:36, agnieszka_psk
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 stycznia 2008
NABóR WOLONTARIUSZY

Diecezjalna Fundacja Obrony Życia poszukuje wolontriuszy - studentów pedagogiki, psychologii i nauk o rodzinie.

Wszystkie informacje pod adresem: www.dfoz.pl/index.php?go=view&catid=9
lub w Diecezjalnej Poradni Rodzinnej na ulicy Mickiewicza 1 w godzinach od 8 do 16. Także  pod numer telefonu: 077 44 25 550. 

20:10, agnieszka_psk
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 stycznia 2008
A ja znowu o Dr Clownie;)

Zarzucam linkiem do reportażu o warszawskich dr Clownach, który został wyemitowany w ostatnim programie "Raj" w TVP1. Pracują juz naprawdę długo. Uważam, że to prawdziwi profesjonaliści. Miłego oglądania:)

Wielkie dzięki Agnieszce, za cierpliwe tłumaczenie i pomoc w rozwiązywaniu moich informatycznych problemów:)

czwartek, 20 grudnia 2007
literature corner

W związku z tym, że kończę właśnie lekturę "Inteligencji społecznej" Golemana, pomyślałam o promocji. Do autora miałam wcześniej stosunek raczej ambiwalentny, skorzystałam jednak z okazji i zabrałam się do czytania. Książkę mogę z czystym sumieniem polecić - to rzecz przedstawiająca odkrycia nowej nauki: neurobiologii społecznej. Napisana w sposób przystępny prezentuje ciekawe spojrzenie na rolę kontaktów społecznych, zdolności emocjonalnej synchronizacji z innymi, problemy w bliskich relacjach oraz ich wpływ na sprawne funkcjonowanie.

Z okładki:

Daniel Goleman jest autorem światowego bestsellera – Inteligencji emocjonalnej – który zmienił nasze spojrzenie na rolę samoświadomości. W Inteligencji społecznej idzie jeszcze dalej: stawia tezę, że jesteśmy zaprogramowani na związki społeczne i że związki mają zaskakujaco głębokie znaczenie dla wszelkich aspektów naszego życia.
Nasze reakcje na zachowania innych oraz ich reakcje na nasze zachowania wywierają przemożny wpływa na biologię naszego organizmu, inicjując złożone reakcje hormonalne, które regulują wszystko: od pracy serca po układ odpornościowy. A zatem dobre stosunki z innymi są jak witaminy, a złe – jak trucizna.
Jak więc żyć, by czerpać jak najwięcej „witamin“? Czy istnieje taki sposób wychowania dzieci, który zagwarantuje im szczęście? Na czym powinna się opierać trwałość małżeństwa? Jak szefowie i nauczyciele mogą wydobyć to, co najcenniejsze, od swoich pracowników i uczniów? Jak podzielone nienawiścią i przesądami grupy społeczne mogą żyć razem?
Goleman odpowiada nam na te pytania radykalnie: natura dała nam skłonność do empatii i współpracy – musimy jednak rozwijać w sobie inteligencję społeczną, aby pozytywnie rozwiązywać problemy współistnienia z innymi.

02:29, naszekolo
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 17 grudnia 2007
Dr A-psik;)

Cześć:) Ale było fajnie! Dawno się tak dobrze nie bawiłam. Było 5 doktorów clownów i właściwie nie mieliśmy jakiegos ustalonego programu. Gadaliśmy z dziećmi, wydurnialiśmy się( robienie z siebie idioty jest całkiem zabawne i przyjemne;)), śpiewaliśmy piosenki, rozdawaliśmy prezenty (fundacja dr clowna ma swojego sponsora, który dostarcza zabawki, soczki, jogurty, "bajki o monte";) i takie tam). Dzieciaki były naparwde wspaniałe. Bardzo otwarte, chętne do zabawy i wygłupów.

Krzysiu: A pani to napewno jest prawdziwym clownem?

Ja: No pewnie, z krwi i kości.

Krzysiu: To czemu pani nos ciągle odpada?

Ja: No widzisz Krzysiu, to jest taki magicny nos, który ma swoje humory i robi to, co mu się podoba <:P>

Krzysiu: Aha....Ja to chyba nawet kiedyś panią widziałem w cyrku w telewizji  XD 

Jestem masakrycznie zmęczona, ale dochodzę to wniosku, że ten wolontariat to naprawdę świetna zabawa;) I nie umiem płynnie pisemnie przedstawiać swoich myśli ;) Dobrego wieczoru:)

sobota, 15 grudnia 2007
Strona poradni.
A jak ktoś chce sobie obejrzec strone poradni , to tutaj :)
piątek, 14 grudnia 2007
Zapisy na praktyki/wolontariat w Miejskiej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej.
Siema, propozycja jest prosta: Jeżeli ktoś chciałby odbywać wolontariat w Miejskiej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Opolu przy ul. Niedziałkowskiego 9, niech napisze do mnie i zorganizujemy spotkanie( jedno dla wszystkich osób, które sie zgloszą )w poradni, gdzie dowiecie sie co można robic i ustalicie sposob odbywania wolontariatu/praktyk. Wiem, że zainteresowane są co najmniej dwie osoby, moj mail: borecki_84@o2.pl.
Pozdro!
środa, 05 grudnia 2007
bierzcie
Prezentacja o FAS.
11:17, naszekolo
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 03 grudnia 2007
5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Zapraszam wszystkich na spotkanie informacyjne dotyczące WOLONTARIATU, czyli bezpłatnego, dobrowolnego i świadomego działania na rzecz innych.

W trakcie spotkania dowiecie się: czym tak naprawdę jest wolontriat, jak wygląda ta kwestia od strony prawnej oraz gdzie ręce wolontariusza są na wagę złota.

Czas spotkania: środa (5 grudnia), godz. 16.30.

Miejsce spotkania: sala 202 w Instytucie Psychologii.

23:27, agnieszka_psk
Link Dodaj komentarz »
Spotkanie Czwartek 20.12.07 godzina 12:)
A tydzień po spotkaniu z opiekunami dziecka z FAS odwiedzi nas wspomniana juz wielokrotnie Pani Dr ginekolog -połoznik Małgorzata Gawor (he he zbieznosc nazwisk nieprzypadkowa).Bedzie mowic o rozwoju noworodka, zagrozeniach, szczegolnie o wczesniakach. Czyli tym razem wiedza ścisle specjalistyczna.
Tak samo jak poprzednio bede Wam bardzo wdzieczny za info o tym czy bedziecie :)
pzdr 
 
1 , 2 , 3